Pozostałe Pozostałe

Waldemar Pawlikowski - malarstwo

  • Data rozpoczęcia:
    17 CZERWCA 10:00
  • Data zakończenia:
    31 LIPCA 17:00

Zapraszamy w dniach 17.06-31.07 na wystawę Waldemara Pawlikowskiego w GSW (prawe skrzydło Ratusza) ul. Armii Krajowej 12.

Waldemar Pawlikowski, absolwent Liceum Plastycznego w Zielonej Górze, upodobał sobie technikę pastelu, w której tworzy oniryczne, najczęściej nadrzeczne pejzaże.

Realna nadodrzańska mgła i literacki młodopolski opar składają się na ich melancholijny nastrój i rozmyte formy nasycone bogatymi odcieniami szarości, błękitu, różu i fioletu.

Waldemar Pawlikowski to także kompozytor, poeta, gitarzysta i wokalista. Działalność artystyczną rozpoczął jeszcze w Liceum Plastycznym, gdzie występował m.in. z Krzysztofem Kiliańskim - kolegą szkolnym; teksty pisała Ewa Andrzejewska - dziś znana poetka. Uczestnik wielu festiwali piosenki poetyckiej i zdobywca prestiżowych nagród (nagroda ZAKR-u, I nagroda im. Wojciecha Bellona za wartości tekstowe, nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Bardów).

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x